Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb, Zoran Zhivkoviq ka premtuar sot se "nëse i dyshuari për krime lufte Ratko Mladiq, është në Serbi, atëherë ai do të kapet dhe do të arrestohet". Zhivkoviq, këto komente i bëri një ditë pasi që Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka kërkuar nga autoritetet e unionit Serbi-Mali i Zi që të ndihmojnë në arrestimin e Ratko Mladiqit deri më 31 mars. Përndryshe, do të rrezikojnë humbjën e ndihmave financiare në vlerë prej 100 milion dollarësh.
XS
SM
MD
LG