Ndërlidhjet

LONDËR


Disa avio-kompani perëndimore i kanë anuluar disa fluturime për dhe nga Shtetet e Bashkuara, për shkak të raporteve të zyrtarëve amerikanë se kanë informata të shërbimeve të zbulimit që sygjerojnë se Al-Qaida mund të planifikoj ndonjë sulm kimik ose biologjik kundër aeroplanëve. Agjencitë e lajmeve informojnë se kompanitë British Airways, Air France dhe Continental Airlines kanë anuluar disa fluturime trans-atlantike të parapara për sot dhe për nesër.
XS
SM
MD
LG