Ndërlidhjet

ARBIL


Parlamenti i rajonit gjysmë autonom të kurdëve në veri të Irakut ka shpallur tre ditë zie pas dy sulmeve vetvrasëse gjatë ditës së djeshme, ku humbën jetën 65 njerëz dhe u plagosën 250 të tjerë.
Unioni Patriotik i Kurdistanit, një nga dy partitë kryesore të kurdëve të Irakut, ka humbur tre zyrtarë të lartë të saj.
Ministri i Jashtëm i Irakut, Hoshiar Zebari, ka akuzuar grupin militant islamik, Ansar-Al-Islam për sulmet.
XS
SM
MD
LG