Ndërlidhjet

MEKË


Autoritetet e Arabisë Saudite kanë shtuar masat e sigurisë në përpjekje për të parandaluar një tjetër katastrofë, pas asaj të ditës së djeshme, ku humbën jetën 251 pelegrinë myslimanë në Mekë.
Në Mekë janë shtuar helikopterët e mbikqyrjes, ambulancat si dhe 10 mijë policë e 2 mijë anëtarë të gardës kombëtare janë vendosur në zonën ku bëhet rituali i goditjes së të keqes me gurë.
XS
SM
MD
LG