Ndërlidhjet

PRISHTINË


Forcat amerikane të KFOR-it në Kosovë kanë dërguar në qendrën e arrestit Avdil Jakupin, i njohur si Cakalla, i cili iu është vetdorëzuar trupave amerikane.
Avdil Jakupi ishte dënuar për "akte dhune dhe lidhje me terrorizmin", nga autoritetet maqedonase, tha zëdhënësi i KFOR-it amerikan, Chris Cole. Më tej ai ka sqaruar se Jakupi gjendet në kampin Bondstill.
XS
SM
MD
LG