Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një serb i dyshuar për përfshirje në vrasjen e kroatëve në qytetin kroat të Vukovarit në vitin 1991 është dënuar pasi i është dorëzuar autoriteteve serbe.
Rreth 200 kroatë dhe të tjerë të popullsive jo-serbe janë vrarë nga trupat jugosllave në Vukovar, derisa Koracia përpiqej të shkëputej nga ish-Jugosllavia.
XS
SM
MD
LG