Ndërlidhjet

BRUKSEL


Deklaratat e Momir Stojanoviqit, zyrtar i lartë i sigurimit ushtarak të Unionit Serbi e Mal i Zi, se në Kosovë veprojnë shërbimet serbe të Inteligjencës, bëhen për qëllime propogandistike, kanë bërë të ditur burimet zyrtare të NATO-s në Bruksel.
Ndaj deklaratave të Stojanoviqit, është prononcuar dhe Nicholas Whyte, ekspert për Ballkanin pranë Grupit Ndërkombëtar të Krizave. Whyte i ka vlerësuar ato si përpjekje për forcimin personal të Stojanoviqit.
XS
SM
MD
LG