Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e Shqipërisë ka hedhur poshtë akuzat se grupe terroriste si Al-Kaida veprojnë apo fshihen në territorin shqiptar.
Këto deklarata erdhën pas atyre të Mojimir Stojanoviq, shef i i Agjencisë së Sigurimit ushtarak serbo-malazez, ku thuhet se Al-Kaida vepron dhe në veri të Shqipërisë.
XS
SM
MD
LG