Ndërlidhjet

PRISHTINË


Avdyl Jakupi dhe Adnan Abazi, që kërkohen nga autoritetet maqedonase, si të akuzuar "për vepra terroriste", i janë vetdorëzuar trupave të KFOR-it amerikan në Kosovë.
KFOR-i ka marrë në pyetje Abazin dhe Jakupin, përpara se t'ia dorëzojë policisë së UNMIK-ut.
Shkupi ka thënë se do kërkojë ekstradimin e dy personave.
XS
SM
MD
LG