Ndërlidhjet

BEOGRAD


Vojisllav Koshtunica dhe Partia Demokratike e Serbisë që ai drejton mund të bashkëpunojnë me Partinë Socialiste të Millosheviqit për të gjetur një zgjidhje pas bllokimit politik të krijuar, pas zgjedhjeve të 28 dhjetorit.
Shefi i grupit parlamentar të partisë së Koshtunicës, Dejan Mihajlloviq, ka deklaruar se partia e tij po punon me Partinë Socialiste, për të zgjedhur kryetarin e Parlamentit.
XS
SM
MD
LG