Ndërlidhjet

UASHINGTON


Votuesit në shtatë vende të Shteteve të Bashkuara, do të votojnë sonte vonë për kandidatin demokratë që do të sfidojë presidentin Bush në zgjedhjet e nëntorit.Votimet do të mbahen në Missouri, Karolinën Jugore, Arizona, Delaver, Nju Meksiko,Dakota veriore dhe Oklahoma. Senatori John Kerry, shpreson se gjatë këtij raundi të votimeve ai do të forcojë pozicionin prijës pas fitoreve në Nju Hempshire dhe Iova. " Parashikoj që si baba ashtu dhe i biri - thënë shkurtë- Bush është duke shkuar", ka thënë senatori John Kerry. Anketimet e fundit të bëra nga CNN dëshmojnë se senatori Kerry, po të mbaheshin zgjedhjet tash do të fitonte ndaj presidentit aktual George Bush.
XS
SM
MD
LG