Ndërlidhjet

UASHINGTON


Votuesit në 7 shtetet amerikane sot do të përcaktohen për njërin nga kandidatët demokratë, i cili do ta fitojë nominimin e demokratëve në garën për Shtëpinë e Bardhë.
Kryesesi aktual, senatori John Kerry shpreson të fitojë mbështetje më të madhe pas fitoreve në shtetet Iowa dhe New Hampshire.
"Sot parashoh që si babai, ashtu edhe i biri, të shërbejë vetëm një mandat. Bushi do të shkojë", tha Kerry.
Anketimi i fundit i paraqitur në CNN tregoi se Kerry do të ngadhnjente ndaj Bushit nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot.
XS
SM
MD
LG