Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian pret që zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Iran të jenë të lira dhe të drejta, dhe të përfaqësojnë "vullnetin e popullit" të Iranit.
"I ndjekim nga afër zhvillimet në Iran. Zgjedhjet e lira e të drejta janë të rëndësishme për të gjithë partnerët tanë", tha zëdhënësja e Komisionit Evropian Emma Udwin.
XS
SM
MD
LG