Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre policë irakienë janë vrarë nga armët e zjarrit në rrugët e Qerbelasë.
Ndërkohë në qytetin Arbil, bilanci i dy sulmeve vetëvrasëse të dielën arriti në 101 të vdekur.
Asnjë grup nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë, por zyrtarët amerikanë dhe kurdë e akuzojnë grupin Ansar al-Islam, i cili besohet të jetë i lidhur me rrjetin terrorist Al Kaeda.
XS
SM
MD
LG