Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shkencëtari më i njohur bërthamor pakistanez, Abdul Qadeer Khan e ka pranuar përgjegjësinë e plotë për skandalin e zgjerimin të armatimit atomik dhe ka kërkuar ndjesë nga presidenti Pervez Musharraf, ka kumtuar sot qeveria e Pakistanit. Zoti Khan ishte fajësuar nga ana e qeverisë për dhënien e informacioneve sekrete të armatimit bërthamor në Iran, në Libi dhe në Korenë Veriore. Abdul Qareen Khan konsiderohet më i merituari për zhvillinmin e bombës atomike në Pakistan.
XS
SM
MD
LG