Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se nuk ka prova përfundimtare se Iraku para luftës nuk ka patur armë për shkatërrim në masë.
Rumsfeld tha se ish kryeinspektori amerikan i armëve David Key nuk dëshmoi nëse Iraku ka patur apo nuk ka patur armë të ndaluara.
Kreu i Pentagonit tha se është tepër herët të nxjerren konkludime përfundimtare se çfarë ndodhi me programet e armëve biologjike, kimike dhe bërthamore të Irakut.
XS
SM
MD
LG