Ndërlidhjet

BALI


Prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara John Ashcroft u bëri thirrje zyrtarëve të Azisë dhe Paqësorit të rrisin bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit.
Ndërkohë, ministri i Jashtëm i Australisë Alexandar Downer tha se rrjeti terrorist Jamaah Islamiya ende vepron në rajon dhe sulmet e reja janë të pashmangshme.
Këto komente u bënë në konferencën rajonale kundër terrorizmit në ujdhesën Bali të Indonezisë.
XS
SM
MD
LG