Ndërlidhjet

HAGË


Ish lideri i serbëve të Bosnjes Momçillo Krajishnik
i tha Tribunalit të Hagës ku gjykohet për gjenocid dhe krime të luftës, se është kompletisht i pafajshëm.
Në deklaratën e shkurtër para gjykatës, Krajishnik sugjeroi se akuza kundër tij është drejtuar "në adresë të gabuar".
XS
SM
MD
LG