Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Është e pamundur të reformohet një vend, të vendosen parimet demokratike dhe të ndërtohen institucionet demokratike, përderisa ai vend ende nuk e ka reformuar ushtrinë", deklaroi Boris Tadiq, ministër i Mbrojtjes i unionit Serbi-Mali i Zi.
Tadiq, i cili njëherësh është edhe nënkryetar i Partisë Demokratike, tha se partia e tij nuk do ta mbështesë qeverinë e koalicionit në Serbi, sepse nuk do të marrë pjesë në zgjidhjet, të cilat nuk do të sjellin stabilitet politik.
XS
SM
MD
LG