Ndërlidhjet

TIRANË


Disa qindra mijëra fishekë, 25 granata dore dhe armatime të tjera, janë zbuluar nga një bujk në fshatin Vanistër, 135 kilometra në jug të Tiranës.
Armët e paligjshme në Shqipëri përbëjnë një problem të madh për luftën kundër krimit të organizuar, derisa vendi përpiqet të përmbushë reformat drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe NATO.
XS
SM
MD
LG