Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe një tjetër është plagosur gjatë një sulmi kundër tyre, në afërsi të aeroportit të Bagdadit.
Ndërkaq administratori amerikan i Irakut, Paul Bremer, ka rikonfirmuar se 30 qershori mbetet afati përfundimtar për transferimin e pushtetit tek irakianët.
Bremer ka theksuar se do të bashkëpunojë ngushtë me ekipin e Kombeve të Bashkuara, i cili do të shqyrtojë mundësinë e mbajtjes më të shpejtë të zgjedhjeve të përgjithshme në Irak.
XS
SM
MD
LG