Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësimin e tyre lidhur me rolin e socialistëve të Millosheviqit në zhvillimet e fundit në Serbi.Kjo bëhet e ditur përmes një deklarate nga ana e Departamentit të Shtetit, në të cilën mes të tjerash shfaqet dhe preokupimi për faktin se qeveria e ardhshme serbe ndoshta do të krijohet me mbështjetjen e socialistëve.
XS
SM
MD
LG