Ndërlidhjet

TIKRIT


Ushtarë të Shteteve të Bashkuara kanë arrestuar 6 irakien të dyshuar për aktivitete anti-koalicionit, përfshier këtu edhe sulmet ndaj patrullave dhe fluturakeve.Koloneli Steve Russell ka bërë të ditur se dy nga të arrestuarit janë besnikët kryesor të ish regjimit të Sadam Hyseinit.
XS
SM
MD
LG