Ndërlidhjet

MYNIH


Ministrat e mbrojtjës së NATO-së, po diskutojnë në Mynih rolin e aleancës në Afganistan dhe një rol të mundshëm në Irak. Përpara takimit, shefi i Pentagonit Donald Rumsfled është takuar me homologun e tij gjerman Piter Shtruk. Rumsfeld ka mirëpritur rolin drejtues të Gjermanisë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG