Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka bërë thirrje për një dialog ndërkombtarë rreth skandalit të rrjedhjës së informatave bërthamore të Pakistanit. Kjo kërkesë ka ardhur një ditë pasi presidenti pakistanez Pervez Musharaf, ka falur Avdyl Kader Kanin, një nga shkenctarët kryesorë të vendit. Kan, kishte pranuar se i kishte dhënë informacione mbi teknologjinë bërthamore, Libisë, Iranit dhe Koresë së Veriut. Shtetet e Bashkuara e kanë cilësuar si një çështje të brendshme të Pakistanit.
XS
SM
MD
LG