Ndërlidhjet

GAZA


Një djalosh 12 vjeçar është vrarë, dhe disa të tjerë janë plagosur, gjatë një sulmi me raketë të drejtuar në një veturë, sot në qytetin Gaza. Dëshmitarë të ngjarjës thonë se të plagosurit ishin kalimtarë të rastit. Kryeministri palestinez Ahmed Kurei, ka dënuar këtë sulm duke thënë se qëllimi i akteve të tilla është ngritja e shkallës së dhunës në rajon.
XS
SM
MD
LG