Ndërlidhjet

MOSKË


Moskovitët kanë vendosur sot lule në vendin ku dje si pasojë e një shprëthimi në metronë e Moskës, humbën jetën së paku 39 persona dhe më shumë se 100 u plagosën. Hetimet rreth këtij sulmi ende janë duke vazhduar, mirpo sipas policisë, dyshohet se sulmi është kryer me bombë vetëvrasëse. Presidenti rus, Vlladimir Putin mbrëmë, e ka dënuar këtë sulm si dhe ka thënë se "shpërthimi ka lidhje me lëvizjën separatiste të liderit çeçen Alsan Maskadov".
XS
SM
MD
LG