Ndërlidhjet

INDONEZI


Provinca indoneziane Papua sërish është goditur sot nga një tërmet i shkallës 7.1 të Rihterit. Ende nuk është raportuar për viktima apo dëme materiale. Një tërmet i ngjashëm kishte goditur këtë pjesë edhe dje, meqë rast humbën jetën së paku 27 persona dhe rreth 500 ndërtesa janë shkatrruar.
XS
SM
MD
LG