Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjatë ditës së sotme në Uashington dhe në Miçigen vazhduan votimet për garën zgjedhore për nominim presidencial demokrat. Të martën mbahen votimet në Tenesi dhe në Virxhinia. John Kerry, favoriti aktual për nominim demokrat, sot zhvilloi fushatë në Tenesi dhe në Virxhinia. Këto shtete federale i vizituan edhe Wesley Clark dhe John Edwards. Howard Dean, sot mori një ditë pushimi dhe qëndroi në qytetin e tij në Burlington.
XS
SM
MD
LG