Ndërlidhjet

ZAGREB


Sekretari i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara, Donald Rumsfeld, është takuar sot me presidentin kroat Stipe Mesiq dhe anëtarë të tjerë të qeverisë. Gjatë takimit është biseduar për përpjekjet e Kroacisë në reformat e mbrojtjes, që konsiderohen të domosdoshme për anëtarsim në NATO. Me këtë rast, Rumsfeld ka falenderuar Kroacinë për mbështjetje në luftën e Shteteve të Bashkuara kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG