Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti francez, Jacques Chirac, dhe kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, kanë deklaruar se janë të vendosur që Bashkimi Evropian të miratojë kushtetutën sa më shpejt që të jetë e mundur. Chirac dhe Schroeder kanë theksuar se nuk do të heqin dorë nga kërkesat për mënyrën e re të votimit brenda Bashkimit.
XS
SM
MD
LG