Ndërlidhjet

BAM


Princi britanik Charles po viziton qytetin iranian të Bamit, i cili u dëmtua rëndë nga tërmeti që ndodhi fundvitin e kaluar.
Trashëgimtari i fronit mbretëror po qëndron në Iran në cilësinë e kryetarit të Kryqit të Kuq britanik dhe burimet zyrtare kanë theksuar se vizita e princit Charles nuk ka synime politike.
XS
SM
MD
LG