Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti pakistanez, Pervez Musharaf, ka deklaruar se Pakistani ka bllokuar të gjitha rrugët e mundshme për daljen e sekreteve bërthamore.
Musharaf ka biseduar me shefin e diplomacisë amerikane, Colin Powell lidhur me hetimet mbi kalimin e sekreteve bërthamore në vendet e papërgjegjshme.
Pak ditë më parë, presidenti Musharaf fali "babanë e bombës atomike pakistaneze", për transferim të informacioneve bërthamore tek Libia, Irani dhe Koreja e Veriut.
XS
SM
MD
LG