Ndërlidhjet

SHRINAGAR – KASHMIR


Policia e Indisë ka vrarë 6 rebelë islamikë në rajonin e Kashmirit gjatë një përplasje të armatosur.
Nga e enjtja 64 njerëz kanë vdekur si pasojë e shpërthimit të sërishëm të dhunës, në rajon.
Nga viti 1989 mbi 40 mijë njerëz kanë humbur jetën në përplasjet mes atyre që kërkojnë pavarësi të Kashmirit nga India dhe forcave të Indisë.
XS
SM
MD
LG