Ndërlidhjet

SHKUP


Sait Rushiti, 38 vjec, i është dorëzuar autoriteteve maqedonase, pasi gjendej i fshehur prej muajsh.
Rushiti ishte dënuar me 12 vjet burg për vrasjen e një shqiptari. Nuk dihen arsyet e dorëzimit, derisa policia kishte dështuar në arrestimin e tij në qershorin e vitit të kaluar, ku nga përplasja mes Rushitit dhe policisë, kishte humbur jetën një grua.
XS
SM
MD
LG