Ndërlidhjet

SARAJEVË


Forcat paqeruajtëse në Bosnjë-Hercegovinë kanë nisur një fazë të re në përpjekjet për kapjen e Radovan Karaxhiqit, dhe të akuzuarve të tjerë nga Gjykata e Hagës.
Kjo është bërë e ditur nga i dërguari i bashkësisë ndërkombëtare në vend Paddy Ashdown. Ky i fundit ka shtuar se janë 10 serbë të Bosnjës që dyshohet se po mundësojnë fshehjen e Karaxhiqit.
XS
SM
MD
LG