Ndërlidhjet

LONDËR


Ministri i jashtëm i Libisë ka mbërritur në Londër, e para vizitë e një zyrtari të lartë nga Tripoli në 20 vitet e fundit.
Shefi i diplomacisë libiane, Mohamed Shalgam, do të takohet me kryeministrin britanik, Tony Blair.
Ministria e jashtme britanike e ka cilësuar vizitën "historike" dhe pjesë të një plani më të gjerë për të kthyer Libinë në bashkësinë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG