Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair dhe ministri i Jashtëm Jack Straw biseduan me ministrin e jashtëm të Libisë Abdel-Rahman Shalqam.
"Kishim diskutime të dobishme me ministrin e Jashtëm Shalqam për çështjet dypalëshe dhe rajonale, ndërsa një pjesë të takimit, ai me kryeministrin e zhvilluan kokë me kokë", deklaroi Straw, duke shfaqur shpresën se së shpejti mund të rregullohet takimi mes kryeministrit Blair dhe liderit të Libisë, Moammar Gadhafi.
XS
SM
MD
LG