Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane në Irak tha se i trajton shumë seriozisht planet e mbështetësve të Al Kaedës për të nxitur dhunën sektare mes Sunitëve dhe Shiitëve.
Gjeneral brigade Mark Kimmit tha se me planet e gjetura gjatë një bastisjeje në Bagdad, është paraparë të nxitet përçarja për të penguar bartjen e pushtetit tek irakienët.
XS
SM
MD
LG