Ndërlidhjet

SIRTE/LIBI


Kryeministri italian Silvio Berlusconi sot bisedoi me liderin e Libisë Moammar Ghadafi.
Berlusconi është udhëheqësi i parë nga Perëndimi që e viziton Libinë prej dhjetorit të kaluar, kur Ghadafi tha se Libia do të heqë dorë nga programet bërthamore.
Ndërkaq në Londër, kryeministri britanik Tony Blair dhe ministri i Jashtëm Jack Straw biseduan me ministrin e jashtëm të Libisë Abdel-Rahman Shalqam.
Straw tha se së shpejti mund të rregullohet takimi mes kryeministrit Blair dhe liderit të Libisë, Moammar Gadhafi.
XS
SM
MD
LG