Ndërlidhjet

KABUL


Numri i pjesëtarëve të talibanëve dhe Al Kaedës në Afganistan ka rënë nën 1.000, dhe forca e tyre vazhdon të zbehet, tha kryekomandanti i NATO-s.
Gjenerali James Jones i bëri këto komente pas vizitës një ditëshe në këtë vend.
Ndërkohë, zyrtarë të Kombeve të Bashkuara u bënë thirrje trupave të huaja të marrin masa kundër trafikantëve të drogës dhe kultivuesve të opiumit në Afganistan.
XS
SM
MD
LG