Ndërlidhjet

ROMË


Në një raport të shërbimit italian të inteligjencës, thuhet se Italia është vendi prej nga nisen sulmuesit vetëvrasës të rrjetit terrorist Al Kaeda, të cilët janë aktivë në Irak.
Në raportin që iu paraqit Parlamentit, thuhet se celulat militante islamike janë përqëndruar në Milano, Cremona, Parma dhe Reggio Emilia.
Dokumenti thotë se Italia është e rëndësishme si "pikë tranzitore dhe për mbështetje logjistike dhe finansiare".
XS
SM
MD
LG