Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Të paktën 12 palestinezë të vrarë dhe 35 të plagosur është bilanci i përleshjeve të ndara gjatë operacioneve të trupave izraelite kundër militantëve palestinezë.
Ushtria izraelite tha se përleshjet filluan kur trupat e saj hapën zjarr pas sulmit me raketë kundër një tanku izraelit.
Luftimet janë përshkruar si më intenzivet në muajt e fundit, ndërkohë që militantët e Hamasit kanë bërë thirrje për hakmarrje kundër objektivave izraelite.
XS
SM
MD
LG