Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati demokrat John Kerry i fitoi zgjedhjet partiake në shtetet Virginia dhe Tenessee.
Në Virginia, senatori Kerry fitoi gjysmën e votave, kurse pas tij u radhitën senatori John Edwards me një të katërtën e votave, dhe ish gjenerali në pension Wesley Clarke me rreth 9 %.
XS
SM
MD
LG