Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u takua me presidentin e Gjeorgjisë Mikhail Saakashvili.
Rusia është akuzuar se e ndihmon lëvizjen separatiste në Gjeorgji, kurse Saakashvili ka kërkuar tërheqjen e plotë të bazave ushtarake ruse nga Gjeorgjia.
Moska ndërkaq dëshiron garanca se kryengritësit çeçenë nuk do të lejohen të lëvizin nëpër Gjeorgji, dhe ka shprehur shqetësime për stërvitjet që forcat amerikane u bëjnë trupave të Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG