Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës Carla del Ponte tha se të akuzuarit për krime të luftës Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiq jetojnë në Beograd.
Pas takimit me shefin e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Haviel Solana, del Ponte tha se informatën e kishte siguruar javën e shkuar nga një "burim i besueshëm".
XS
SM
MD
LG