Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shtetet e Bashkuara do të investojnë më tepër në unionin Serbi-Mali i Zi, vetëm pasi të stabilizohet situata politike, tha nënsekretari amerikan për çështje të Ekonomisë dhe Biznesit Alan Larson gjatë një vizite në Beograd.
Për përmirësimin e lidhjeve, nevoitet që Serbia dhe Mali i Zi të dalin nga ajo që Larson e quajti "periudhë e pasigurisë politike".
XS
SM
MD
LG