Ndërlidhjet

LUBJANË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu në 17 Shkurt do ta vizitojë Slloveninë me ftesën e presidentit Janez Drnovshek.
Kabineti i këtij të fundit njoftoi se në fokus të bisedimeve do të jenë zgjërimi i Bashkimit Evropian dhe NATO-s, si dhe forcimi i paqes në rajonin e Ballkanit perëndimor.
XS
SM
MD
LG