Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova, me ftesën e kryeministrit spanjol Hoze Maria Aznar ka udhëtuar në Spanjë, ku në 12 dhe 13 Shkurt do të merr pjesë në takimin e Internacionales Demokrate të Qendrës.
Herën e fundit, Rugova e vizitoi Spanjën në 1999, ku përveç kryeministrit Aznar u takua edhe me mbretin Juan Carlos.
XS
SM
MD
LG