Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian u bëri thirrje politikanëve të Shqipërisë të mos e inkurajojnë përsëritjen e protestave të dhunshme, të cilat kërcënuan destabilizimin e qeverisë.
Në deklaratën thuhet se Shqipëria do të mundet t'u bashkangjitet radhëve të unionit vetëm nëse i përmbahet kursit të "reformave paqësore dhe zhvillimit, e jo konfliktit".
Deklarata u bën thirrje "të gjitha palëve të shfaqin vetëpërmbajtje dhe të punojnë drejt qëllimit të përbashkët për një Shqipëri stabile dhe prosperuese".
XS
SM
MD
LG